اخبار

تفسیر و تحلیل اخبار و اوضاع سیاسی و ..ایران و جهان در تمام زمینه ها از جنبه های و موضوعهای گوناگون

عکسهای ارغوان رضایی تنیس باز فرانسوی ایرانی تبار + بیوگرافی

 

مجید شایسته از سفر قریب الوقوع ارغوان رضایی به تهران و عضویت او در تیم ملی تنیس خبر داد.

تبریک سرپرست تنیس ایران به مناسبت درخشش ستاره ایرانی تنیس در مادرید 

خبران لاین ، موفقیت ارغوان رضایی در بازی های تنیس مسترز مادرید و پیروزی های متوالی این دختر ایرانی الاصل که با ملیت فرانسوی در مسابقات بین المللی شرکت می کند ، سبب شد تا سرپرست فدراسیون تنیس ایران در پیام تبریکی به این تنیسور ، موفقیتش را تبریک بگوید.
در پیام فدراسیون تنیس ایران به ارغوان آمده است:«پیروزیهای درخشان شما در دنیای حرفه ای تنیس به عنوان بانوی ایرانی ، مایه افتخار ، مباهات و غرور ملت ایران بویژه جامعه تنیس کشور شده است
اقتدار ، استوار و سربلندی و موفقیت روز افزون شما را در عرصه زندگی از در گاه خداوند متعال خواستارم .» 

ارغوان رضایی در این رقابت ها با اقتدار از سد لوسی سارافووا هم گذشت و به فینال مسابقات رسید. ارغوان ست اول را 6 بر یک از رقیب برد و در ست دوم ، سارافووا از رقابت با او صرف نظر کرد. او در مرحله یکچهارم نهائی رقابتهای تنیس مسترز مادرید ، برابر یلنا یانکوویچ معروف صربستانی قرار گرفت و با نتیجه ۲برصفر(۴-۶و۵-۷) این حریف قدرتمند را شکست داد و به مرحله نیمه نهائی این مسابقات راه یافت . رضائی در دور اول جاستین هنین مطرح بلژیکی را ۲بریک (۰-۶و۵-۷و۶-۴) از پیش رو برداشت و در دور دوم آندرا پتکوویچ آلمانی را با نتیجه ۲برصفر(۳-۶و۶-۷) شکست داده بود .
مجید شایسته درباره پیام تبریک خود برای ارغوان می گوید:« این مایه فخر همه ماست که دختری ایرانی توانسته بزرگان تنیس جهان را شکست دهد. از نظر ما موفقیت هر ایرانی در هر جایی از جهان که باشد ، متعلق به همه مردم ایران است. بر همین اساس هم بود که فدراسیون تنیس از این موفقیت تجلیل کرد. البته ما از ایشان دعوت کرده ایم تا بعد از بازی های مادرید ، به همراه خانواد اش به تهران بیاید. در این سفر با او مذاکره می کنیم تا به عنوان عضو تیم ملی ایران در مسابقات رسمی مختلف شرکت کند. » 

رضایی پیش از این هم سالها قبل و زمانی که هنوز ستاره سرشناسی در تنیس بانوان جهان نشده بود همرا با تیم ملی ایران در بازی های بانوان کشورهای اسلامی با پیراهن تیم ملی ایران به مقام قهرمانی رسید. او اما پس از این بازی ها همراه خانواده اش به فرانسه برگشت و ترجیح داد تا از این کشور اروپایی در تورنمنت های مختلف شرکت کند. در همه این سالها اما به طور مرتب اینخانواده به ایران سفر کرده اند. آخرین سفر رضایی به تهران به سال قبل و همین روزها بر می گردد که او به دعوت سازمان گردشگری ایران به تهران دعوت شد تا در اجلاس ایرانیان مقیم خارج از کشور شرکت کند. 

سفری که تصاویری از آن در فیلم انتخاباتی محمود احمدی نژاد در آستانه انتخابات به نمایش در آمد و بسیاری از سایت های خبری تصاویری از این دختر تنیسور را منتشر کردند که پوشش غیر اسلامی او را در رقابت های تنیس مورد انتقاد قرار می داد و از این جهت به احمدی نژاد انتقاد کرده بودند اما این بار ، ارغوان پذیرفته تا برای نام کشورش ، باری دیگر با پوشش اسلامی در مسابقات شرکت کند. شایسته در این ارتباط می گوید:« ما توانستیم پوششی مناسب را برای تیم بانوان مان به تائید فدراسیون جهانی برسانیم و این پوشش را خانم رضایی هم قبول دارند و پذیرفته اند با این پوشش و به نام سرزمین پدری شان در رقابت های مختلف و اردوهای تیم ملی شرکت کنند و افتخار آفرینی شان را تداوم ببخشند.»

بیوگرافی

ورزش تنیس یکی از پرطرفدار ترین و پررقابت ترین ورزش ها در دنیا محسوب می شه. هزاران تنیسور در سطح حرفه ای در جهان مشغول رقابت هستن که معمولا تعداد بسیار کمی در میدان های بزرگ موفق می شن و اسم و رسمی پیدا می کنن.هر چند وقت یک بار فدراسیون جهانی تنیس رنکینگ 100 تنیسور برتر جهان رو معرفی می کنه که تمام این هزاران ورزشکار ، آرزو دارن که برای یک بار هم شده در جمع این 100 نفر تنیسور برتر قرار بگیرن. یکی از این تنیسور ها که برای مدت های زیادی در بین 100 بازیکن برتر قرار داره ، ارغوان رضایی تنیسور ایرانی تبار کشور فرانسه هست.

 

ارغوان رضایی ملکه ی تنیس ایران (بیوگرافی+عکس)ارغوان در 14 مارچ 1987 در شهر سنت اتین کشور فرانسه از پدر و مادری ایرانی به دنیا اومد و دارای یک خواهر کوچکتر و یک برادر بزرگتر هست. ارغوان که علاقه خودش رو به تنیس از همون دوران کودکی نشون داده بود ، از سن 8 سالگی این ورزش رو نزد پدر و برادرش که تنیسور بودن ، آموزش دید.
پدرش ارسلان رضایی و برادرش انوشیروان رضایی هیچوقت بازیکن حرفه ای نبودن ، اما تمام تلاش خودشون رو کردن تا از ارغوان یک تنیسور حرفه ای بسازن و موفق هم شدن. ارغوان در مورد تمرینات سخت دوران کودکی عنوان می کنه : « بعضی روزها گريه می ‌كردم. برف و باران می ‌باريد و گاهی وقت‌ها درجه هوا به زير صفر هم می‌رسيد اما باز هم پدر مجبورم می‌كرد تمرين كنم. »
در تمام اين سال‌ ها ارغوان هيچ حامی مالی ‌ای نداشت و پدرش تمام هزينه ‌های زمين بازي ، بليت‌های مسافرت و اقامت در هتل‌ها رو پرداخت می ‌كرد. حتی پول نداشت كه كفش استاندارد تنيس روی چمن رو بخره. اما نتیجه سال ها تمرین این دختر ایرانی تبار این شد که در سنین نوجوانی تونست به مسابقات گرند اسلم راه پیدا کنه.

از مسابقات مهمی که ارغوان در اون ها شرکت کرده می شه به مسابقات فدراسیون جهانی تنیس در سال 2003 ، مسابقات آزاد فرانسه در سال 2004 ، دور دوم مسابقات آزاد فرانسه در سال 2005 که با باخت به ماریا شاراپووا تموم شد ، نیمه نهایی مسابقات پالرمو و دور چهارم آزاد امریکا در سال 2006 ، نفر دوم مسابقات استانبول و دور سوم مسابقات ویمبلدون در سال 2007 و دور دوم مسابقات اوکلند و دور سوم آزاد استرالیا در سال 2008 اشاره کرد.

 

 

ارغوان رضایی ملکه ی تنیس ایران (بیوگرافی+عکس)

 

ارغوان رضایی یک درخشش خیره کننده در سال 2007 در مسابقات استانبول داشت که در این رقابت ها تونست ماریا شاراپووا و ونوس ویلیامز رو شکست بده و پدیده مسابقات لقب بگیره. اما در دیدار پایانی به دلیل آسیب دیدگی از ادامه مسابقه خودداری کرد و دوم شد. در همین سال بود که ارغوان رضایی در رتبه 40 رنکینگ جهانی تنیس در قسمت زنان جای گرفت.
ارغوان به دعوت فدراسیون تنیس ایران دو بار در سال های 2001 و 2005 به ایران اومد و به عنوان بازیکن تیم ملی تنیس زنان ایران در مسابقات اسلامی زنان شرکت کرد و به راحتی تمام حریفانش رو  شکست داد و مدال طلا کسب کرد.

 

ارغوان رضایی ملکه ی تنیس ایران (بیوگرافی+عکس)

 

 ارغوان از 73 مسابقه ای که انجام داده در 51 مسابقه برنده شده و نخستین دختر ایرانی هست که به 3 مسابقه گرند اسلم راه پیدا کرده و چهارمین تنیسور مشهور فرانسه محسوب می شه. ارغوان رکورد سریعترین پیروزی در یک گیم رو داره که با چهار سرویس متوالی تونست در عرض 40 ثانیه گیم رو ببره.سرعت ضربات دست ارغوان در بعضی مسابقات به 195 کیلومتر در ساعت می رسه.ارغوان درآمد های زیادی از راه شرکت در مسابقات بزرگ کسب کرده ، بطوری که پس از صعود به دور سوم آزاد فرانسه 38600 یورو دریافت کرد و تا به امروز 547000 دلار درآمد داشته که معادل بودجه چند سال فدراسیون تنیس ایران هست. ارغوان از كودكی عادت كرده كه در مسابقاتش پلاكی با طرح نقشه ايران رو به گردن بندازه. اما اين پلاك چند وقت پیش براش دردسر شد و در يك كنفرانس خبری خبرنگار خبرگزاری فرانسه از ارغوان پرسيده بود : « وقتی از امكانات فرانسه برای تمرين استفاده می ‌‌كنی چرا نقشه ايران رو به گردن میندازی ؟ » و ارغوان اين‌ طور جواب داد : « من متولد فرانسه هستم اما پدر و مادرم ايرانی هستن. انگار به يك مادر بگن كدام بچه رو دوست داری ، حتما می گه هر دو تا رو. من اين كار رو می ‌كنم تا ثابت كنم ملیت ایرانی هم دارم. »

 

ارغوان رضایی زن تنیسور ایرانی

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

+   ۸۹/۰۲/۲۸     محمد   |